Panasonic Heating and Cooling wprowadził na rynek nowe pompy ciepła typu split Aquarea High Performance generacji J. Modele zapewniają ogrzewanie, chłodzenie i produkcję ciepłej wody użytkowej, idealnie sprawdzą się w nowych instalacjach, budynkach remontowanych i domach o niskim zużyciu energii. Wyróżnia je najwyższa klasa efektywności energetycznej A+++.

Kontynuując swój wkład w ograniczanie emisji CO2, Panasonic uzupełnia linię wysokowydajnych pomp ciepła o jednostki Aquarea High Performance generacji J. Dzięki wykorzystaniu technologii pomp ciepła powietrze-woda i czynnika chłodniczego R32, jest to wysoce wydajne i bardziej przyjazne dla środowiska rozwiązanie w porównaniu do urządzeń z czynnikiem chłodniczym R410A. Zamieniając energię cieplną z powietrza w ciepło domowe technologia Aquarea pomaga zmniejszyć emisję CO2 i wpływ na środowisko w porównaniu z konwencjonalnymi kotłami i grzejnikami elektrycznymi.

Za sprawą niezawodnych sprężarek inwerterowych pompa ciepła Panasonic dostosowuje swoją pracę do wymagań domu. Nawet w niesprzyjających warunkach pogodowych, przy -20° C, Aquarea skutecznie ogrzewa budynek. Z kolei w miesiącach letnich klimatyzuje dom, zapewniając całoroczny komfort.

Urządzenie ma wbudowany specjalnie zaprojektowany tryb nocny, który w razie potrzeby redukuje poziom hałasu, umożliwiając spokojny sen. Seria J obejmuje również jednostki zewnętrzne, cichsze niż poprzednie modele. Pomaga to zmniejszyć hałas na zewnątrz nieruchomości, co jest szczególnie pożądane na obszarach wiejskich, gdzie cisza i spokój na zewnątrz są kluczowym czynnikiem zapewniającym komfort.

Aby uzyskać jeszcze większe oszczędności energii, jednostkę Aquarea można połączyć z wysokowydajnym zasobnikiem ciepłej wody, na przykład anodowym zbiornikiem ze stali nierdzewnej klasy A+ o pojemności 192l i 280l lub emaliowanym zbiornikiem w czterech wariantach: 150l, ​​200l, 350l i 380l. Każdy zasobnik zmniejsza straty energii dzięki wysokiemu poziomowi izolacji, podnosząc tym samym wydajność systemu.

Przyjazne dla środowiska pompy Aquarea generacji J można dodatkowo zsynchronizować z panelami słonecznymi, aby uzyskać jeszcze bardziej ekologiczne rozwiązanie. W efekcie można zoptymalizować pracę pompy ciepła i zużycie energii w najbardziej efektywny sposób, zapewniając komfort cieplny w budynku w oparciu o temperaturę zewnętrzną. Jest to idealny system dla tych, którzy chcą dbać o środowisko i jednocześnie szukają oszczędnego rozwiązania.

Aby ułatwić sterowanie, pompy ciepła Aquarea są kompatybilne z systemem Aquarea Smart Cloud, intuicyjnym rozwiązaniem pozwalającym użytkownikom w prosty sposób zarządzać funkcjami związanymi z ogrzewaniem i produkcją c.w.u., a także monitorować zużycie energii. Dostępna jest także usługa Service Cloud pozwalająca na zdalną konserwację systemu przez instalatora, co przekłada się na dodatkową oszczędność czasu i pieniędzy.

Ponadto wygodę użytkowania zapewnia współpraca systemu Aquarea z IFTTT, aplikacją znaną również pod nazwą „If This, Then That”. IFTTT w połączeniu z pompą ciepła umożliwia zdefiniowanie zarówno prostych poleceń, takich jak włączanie i wyłączanie ogrzewania, jak i tych bardziej skomplikowanych, np. wysyłanie e-maili lub powiadomień o błędach. Ponadto można połączyć ze sobą różne elementy inteligentnego domu, aby zaprogramować określony tryb, np. zmienić temperaturę i włączyć światło w zależności od warunków pogodowych na zewnątrz.

Więcej informacji na temat systemów klimatyzacji i ogrzewania Panasonic można znaleźć na stronie: http://www.aircon.panasonic.eu/PL_pl/.

Dodaj komentarz