Gruntowe pompy ciepła

Gruntowe pompy ciepła

Oprócz pomp powietrznych specjalizujemy się także w gruntowych pompach ciepła z kolektorami poziomymi typu bezpośredniego parowania bezpośredniego skraplania

Gruntowe pompy ciepła to rozwiązania na pewno droższe od pomp powietrznych ale na pewno warte uwagi ze względu na:

OSZCZĘDNOŚĆ 
Pompy z kolektorem poziomym są urządzeniami najbardziej oszczędnymi ze wszystkich tego typu urządzeń np. pomp z kolektorem pionowym (głębiniowym) solanka-woda (glikol) i kilka razy skuteczniejszymi od popularnych ostatnio pomp „powietrznych”. Roczny koszt eksploatacji (koszt prądu) takiego urządzenia przy średniej wielkości domu to ok. 1700 zł.
Generalnie nie ma rynku bardziej oszczędnych urządzeń grzewczych. 

SPRAWNOŚĆ 
Gruntowe pompy ciepła z kolektorem poziomym zachowują pełną sprawność przy temp. poniżej -20st.C – to znaczy nie muszą być wspomagane przez grzałki elektryczne pobierające w takim przypadku mnóstwo energii. W przypadku pomp z kolektorem głębinowym, a w szczególności pomp powietrznych takie „wsparcie” jest koniecznieczne często już przy -5st.C. Osiągamy najwyższy współczynnik COP – powyżej 5 przy temp. poniżej 10st..

ŁATWA INSTALACJA
Powierzchnia potrzebna na gruntowy kolektor poziomy to 1,3m2 x powierzchnia grzania domu. Tyle potrzeba mieć wolnej przestrzeni na działce. (przykładowo dla domu o powierzchni 100m2 – kolektor zajmuje ok 130m2). Kolektor zakopujemy na 1m głębokości. Potem mogą na nim rosnąć rośliny ogrodowe i drzewa.
Nie ma konieczności załatwiania pozwoleń, projektów i wykonywania odwiertów jak w przypadku pomp głębinowych, gdzie koszty samego odwiertu potrafią wynieść 20-40 000 zł.

BEZOBSŁUGOWOŚĆ
pompy ciepła z kolektorem gruntowym są urządzeniami w pełni bezobsługowymi.Nie wymagają np. częstego, obowiązkowego serwisowania jak w przypadku „pomp powietrznych”. Ani nie potrzeba w nich wymianiać czynnika (glikolu) jak w przypadku pomp z kolektorem pionowym.

Jednak co jest najważniejszą cechą gruntowych pomp ciepła ?

TWAŁOŚĆ
gruntowe pompy ciepła są najbardziej trwałe ze wszystkich pomp ciepła – „żywotność” gruntowych pomp ciepła to ok. 40 lat (100 000 godzin pracy sprężarki). 
Przykładowo trwałość pompy powietrznej to ok. 10 lat (jakość podzespołów i bezpośrednie wystawienie na działanie warunków atmosferycznych powodujące częste defrosty w zimie co skutkuje zwielokrotniemiem startów sprężarki).

Schemat działania gruntowej pompy ciepła FURION

JEŚLI JESTEŚ ZAINTERESOWANY GRUNTOWYMI POMPAMI CIEPŁA – SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Zobacz powietrzne pompy ciepła

kontakt
error: Zawartość jest chroniona!