Instalacje grzewcze (CO)

Instalacje grzewcze (CO)

Ostatnie zimy pokazały, że nie ma co liczyć na łagodne zimy i bywają okresy, w których istnieje zwiększone zapotrzebowanie na ciepło. Dlatego niezwykle ważne jest odpowiednie zaprojektowanie i przygotowanie obiektu już na etapie budowy

Możemy spotkać wiele rozwiązań w instalacjach grzewczych wykorzystujące różne źródła ciepła takie jak

  • pompy ciepła
  • kotły gazowe
  • kotły na paliowo stałe (pellet, ekogroszek, węgiel)

oraz przeróżne rodzaje instalacji cieplnej takie jak:

  • ogrzewanie podłogowe
  • ogrzewanie grzejnikowe
  • ogrzewanie ścienne

W PROFESMEDIA przede wszystkim zajmujemy się kompleksowym doradztwem i odpowiednim doborem systemu do każdego budynku podchodząc do tego w sposób indywidualny i kompleksowy biorąc pod uwagę m.in. warunki w domu, a także oczekiwania klienta i możliwości finansowe.

Podążamy za nowinkami technologicznymi, ceniąc sobie przy tym ekologiczne rozwiązania. Wybierając PROFESMEDIA będziesz miał pewność wyboru optymalnego rozwiązania, które zapewni:

  • Obniżenie miesięcznych rachunków za ogrzewanie

Pozwoli na to na pewni przejście na energooszczędny, tzw. niskotemperaturowy system ogrzewania, który może obniżyć miesięczne rachunki za ogrzewanie nawet o blisko połowę każdego miesiąca. Wyposażenie domu/budynku w taki system także zwiększa wartość nieruchomości.

  • Dłuższa żywotność systemu

Energooszczędne systemy grzewcze wykonują mniej cykli w całym okresie eksploatacji. Rozpoczęcie cyklu powoduje największe zużycie części ruchomych i elementów elektrycznych. Jedną z części, która jest mniej podatna na awarię w energooszczędnym systemie grzewczym, jest kondensator. Jest on odpowiedzialny za dostarczenie dużej ilości energii elektrycznej do uruchomienia silnika sprężarki systemu grzewczego lub silnika klimatyzatora.

  • Zwiększony komfort 

Energooszczędne instalacje grzewcze zazwyczaj oferują jedną lub więcej funkcji, które poprawiają komfort w domu. Jedną z takich funkcji jest sprężarka o zmiennej prędkości. Sprężarki te działają z mniejszą prędkością przez dłuższy czas. Efektem jest bardziej równomierne dostarczanie ciepłego powietrza do pomieszczeń w Twoim domu. Inną cechą, jaką mogą posiadać energooszczędne piece, jest wentylator z odzyskiem energii. Utrzymanie poziomu wilgotności w pomieszczeniu od 30% do 50% pomaga poczuć się bardziej komfortowo.

  • Ekologia

Wiele osób martwi się zużyciem energii przez ich gospodarstwo domowe oraz jego wpływem na środowisko. Jedną z największych zalet wyboru wysokowydajnego systemu grzewczego jest jego przyjazność dla środowiska. Wysokowydajne systemy grzewcze zużywają od 30% do 50% mniej energii do ogrzewania domu. Oznacza to, że w każdym sezonie grzewczym Twój dom będzie zużywał mniej paliw kopalnych i emitował mniej dwutlenku węgla.