Instalacja wodna

Instalacja wodna jest niezbędna w każdym domu. Potrzebujemy jej już podczas budowy, a potem do wielu codziennych czynności. Powinna dostarczać wodę dobrej jakości, w wymaganej ilości i pod odpowiednim ciśnieniem. Zobacz, jak prawidłowo wykonać i poprowadzić instalację wodną, aby komfortowo i bez kłopotów korzystać z ciepłej i zimnej wody.

PROFESMEDIA oferuje instalacje wodne w pełni dobrane do potrzeb użytkownika – wykonane na podstawie dostarczonego projektu z wykorzystaniem nowoczesnych systemów rur. Jeśli nie posiadacie Państwo projektu – nasi instalatorzy chętnie doradzą optymalne rozwiązanie.

W ramach instalacji wodnej jeśli projekt przewiduje wykonujemy system cyrkulacyjny. Dzięki niemu ciepła woda stale krąży w instalacji i jest dostępna zaraz po odkręceniu kranu.

Proponujemy 2 sposoby układania rur:

System standardowy – trójnikowy:
w tym przypadku instalacja wodna jest tak wykonana, że od przyłącza doprowadzającego wodę spoza budynku prowadzi się przewód główny, od którego odchodzą podłączenia do poszczególnych punktów poboru. Mogą być ułożone wzdłuż ścian prostopadle i równolegle do siebie. Wymagany kształt instalacji otrzymuje się, łącząc proste odcinki rur odpowiednimi kształtkami. Układa się je w bruzdach ściennych i przykrywa tynkiem. Jest to tak zwany układ trójnikowy.

System rozdzielaczowy: gdzie przewód główny zasila rozdzielacz, od którego są poprowadzone osobne przewody do poszczególnych punktów poboru. Jeśli dom ma więcej niż jedną kondygnację, na każdym piętrze umieszcza się po jednym rozdzielaczu. Rury układa się w warstwie wylewki w podłodze, rzadziej w ścianie, a rozdzielacz montuje w szafce podtynkowej. Połączenie między rozdzielaczem a punktem poboru powinno być zrobione z jednego odcinka rury. Dzięki temu do minimum ogranicza się możliwość przecieków. Rury powinny być zabezpieczone przed uszkodzeniami mechanicznymi, dlatego odcinki układane w podłodze umieszcza się w rurze ochronnej, tak zwanym peszlu.

Rozdzielacz instalacji wodnej
Tradycyjna instalacja wodna (trójnikowa)

Jesteś zainteresowany? Skontaktuj się z nami.

error: Zawartość jest chroniona!