Pompy ciepła SEVRA

SEVRA została wprowadzona na rynek w 2019 roku. Markę stworzyła i wprowadziła na rynek firma WIENKRA, która od wielu lat zajmuje pozycję lidera dystrybucji urządzeń HVACw Polsce. Ofertę marki stanowią innowacyjne, energooszczędne i niezawodne systemy klimatyzacji oraz pompy ciepła, przeznaczone do każdego typu budynków – mieszkalnych, komercyjnych oraz przemysłowych. Urządzenia SEVRA zostały zaprojektowane z myślą o najwyższym komforcie i bezpieczeństwie użytkowania. Stanowią połączenie funkcjonalności z nowoczesnym, ponadczasowym designem, a przy tym dostępne są w bardzo atrakcyjnych cenach.

pompa ciepła sevra
Zalety:
  • SPRĘŻARKA MITSUBISHI
  • POMPA OBIEGOWE WILO

Oprócz tego:

– Wysokie COP (np. SEV-HPS1-10/O (A7/W35) COP wynosi 5,00)
– Ekologiczny czynnik R32 o wysokiej wydajności (wydajniejszy od R410)
– Zapewniona praca do -25oC (R32)
– Przygotowanie wody do temperatury 65oC
– Możliwość sterowania dwoma obiegami grzewczymi
– Wbudowany moduł Wi-Fi
– Sterownik dotykowy z polską wersją językową
– Głośność agregatu do 53 dB(A)
– Dwa tryby cichej pacy
– Harmonogram dzienny i tygodniowy

ikona
  • Wysoka efektywność energetyczna
  • Szeroki zakres działania
  • Odporny na korozję wymiennik ciepła
  • Sterownik z intuicyjnym interfejsem
  • Własne rozwiązanie sterowania Wi-Fi
  • Sezonowy tryb automatyczny
  • Tryb cichy i harmonogram

Materiały do pobrania:

Szczegółowe informacje:

Pompa ciepła SEVRA została stworzona z myślą o użytkownikach poszukujących ekologicznych i niedrogich w utrzymaniu źródeł ogrzewania, które całkowicie lub częściowo bazują na odnawialnych źródłach energii. Pompa ciepła SEVRA z powodzeniem ogrzeje dom oraz wodę użytkową. Zasada działania jest bardzo prosta – urządzenie odbiera ciepło z powietrza zewnętrznego i oddaje je do wody, która krąży w instalacji grzewczej budynku. Pompa ciepła SEVRA to bezpieczna inwestycja na lata

Pompa ciepła to przede wszystkim całoroczne źródło ciepła pracujące dla celów ogrzewania, chłodzenia domu oraz podgrzewania wody użytkowej. Wbudowany moduł WIFI zapewnia wygodne sterowanie urządzeniem z dowolnego miejsca na Ziemi.

Koszt eksploatacji pompy ciepła jest naprawdę niski. Wynika to przede wszystkim z wysokiej efektywności energetycznej tego urządzenia. Pompy ciepła są zdecydowanie najatrakcyjniejszym rozwiązaniem w kwestii niskich kosztów eksploatacji.

ZALETY POMP CIEPŁA SEVRA

CZYNNIK CHŁODNICZY R32

Pompy ciepła SEVRA pracują w oparciu o ekologiczny czynnik chłodniczy R32, który charakteryzuje się niskim współczynnikiem GWP, co oznacza, że nie niszczy warstwy ozonowej. Kupując te urządzenia mamy gwarancję, że wybieramy najbezpieczniejsze rozwiązania zarówno dla nas jak i dla środowiska naturalnego

.PRACUJE NAWET DO -25°C

Sprawność i funkcjonowanie pompy ciepła zależy od temperatury zewnętrznej. Nie ma jednak zagrożenia, że mroźna zima pozbawi nas ogrzewania. System grzewcze bazujące na pompach ciepła funkcjonują w cyklu całorocznym. Pompy ciepła SEVRA pracują optymalnie przy temperaturze zewnętrznej sięgającej nawet -25°C.

WODA UŻYTKOWA D0 60°

CPompa ciepła SEVRA jest wstanie przygotować wodę do celów użytkowych do temp 60oC, również przy skrajnie niskich temperaturach zewnętrznych

STEROWANIE DWOMA STREFAMI

Funkcja pozwala przygotować różny parametr temperaturowy dla dwóch niezależnych obiegów centralnego ogrzewania np. ogrzewania podłogowego i grzejnikowego. Jest to niezwykle wygodna i funkcjonalna opcja umożliwiająca szybkie osiągnięcie pożądanej temperatury w różnych pomieszczeniach.

HARMONOGRAM

Pompa ciepła działa zgodnie z harmonogramem, który został uprzednio określony przez użytkownika lub instalatora. Wykorzystanie wygodnych ustawień zapewnia użytkownikom komfort cieplny przez cały rok.

POMPA WODNA O WYSOKIEJ WYDAJNOŚCI

W pompach Sevra zastosowana została pompa wodna o wysokości podnoszenia 9m, dzięki czemu w przeważającej ilości instalacji nie ma potrzeby zastosowania dodatkowej zewnętrznej pompy obiegowej, obniżamy tym samym koszt inwestycyjny instalacji.

FUNKCJA ANTY-FREEZ

Program zapobiegający zamarzaniu chroni części hydrauliczne przed uszkodzeniem. Funkcja ochrony przed zamarzaniem ma najwyższy priorytet w porównaniu z innymi funkcjami, z wyjątkiem funkcji testu wydajności.

DEZYNFEKCJA BATERII

Bakterie z rodzaju Legionella pneumophobilla występują w naturalnym środowisku człowieka, w tym także w wodzie. W sprzyjających warunkach namnażają się bardzo szybko. Upodobały sobie w szczególności instalacje wodne i klimatyzacyjne. Intensywny wzrost bakterii Legionella w wodzie pitnej stwarza zagrożenie dla zdrowia ludzi. Pompa ciepła SEVRA posiada funkcję zwalczającą te bakterie.

FUNKJA FAST DHW

Termin DHW pochodzi z języka angielskiego i oznacza „domestic hot water”, czyli nic innego jak ciepła woda użytkowa. W przypadku pompy ciepła SEVRA funkcja służy do wymuszenia pracy systemu w trybie CWU, w sytuacji, w której użytkownik pilnie potrzebuje ciepłej wody

TRYB WAKACYJNY

Gdy użytkownik wyjeżdża na wakacje, funkcja urlopu może być używana do ochrony urządzenia przed uszkodzeniami spowodowanymi mrozem w zależności od klimatu. Gdy funkcja urlopu jest aktywna, urządzenie będzie pracować w trybie ogrzewania lub CWU z niską zadaną temp. (Domyślnie: 25oC, zakres: 20-25oC) w ustawionym okresie.

SG READY

Pompy Sevra zgodnie z etykietą SG Ready mają możliwość podłączenia, poprzez odpowiednie układy sterowania, w inteligentną sieć elektryczną.

ŁATWA AKTUALIZACJA Aktualizację oprogramowania jednostek wewnętrznych dokonujemy w bardzo łatwy sposób – przy wykorzystaniu nośnika z portem USB. Dodatkowo instalator może szybko skopiować ustawienia z jednego sterownika do drugiego przez USB, co skraca czas instalacji na miejscu.

Pompy ciepła SEVRA w standardzie posiadają wbudowany moduł WI-FI. Sterowanie urządzeniem za pomocą aplikacji jest proste i przyjemne. Aplikacja posiada ogromną ilość funkcji i daje możliwość podglądu parametrów pracy oraz sterowania urządzeniem poprzez telefon lub tablet

CERTYFIKATY POMP CIEPŁA SEVRA

CERTYFIKAT CE

Pompy Sevra posiadają certyfikat energetyczny, został on zatwierdzony pod względem niezawodności i wydajności na ściśle określonych warunkach. Wszystkie modele pomp ciepła Sevra są zgodne z wymogami europejskiej dyrektywy ErP.

CERTYFIKAT EUROWENT

Certyfikaty EUROVENT wydawane są przez branżową organizację europejskich producentów urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych Eurovent Certification Company. Umożliwiają one otrzymanie przez projektanta czy inwestora pewności, iż oferowany wyrób spełnia oczekiwania i deklarowane wymogi techniczne.

CERTYFIKAT MCS

Wpis na listę zatwierdzonych wykonawców dokonywany jest po potwierdzeniu przez jednostkę certyfikującą MCS, że system lub usługa spełniają odpowiednie normy, a wykonawca posiada personel, zna procesy i ma narzędzia gwarantujące, że system lub dostarczone usługi spełniają odpowiednie normy. Ponadto wykonawca zapewnia okresowe audyty systemu, w tym testy i deklaruje spełnienie warunków umowy z klientem, w szczególności w zakresie usuwania uszkodzeń.

NOWY DOTYKOWY STEROWNIK PRZEWODOWY

Każdy hydrobox pompy ciepła SEVRA posiada wbudowany dotykowy sterownik przewodowy w polskiej wersji językowej. Możemy, jeżeli istnieje taka potrzeba, wymontować sterownik z urządzenia i zamontować w wybranym przez siebie miejscu.

FUNKCJE

Włącz / wyłącz urządzenie

Ustawienia CWU: Fast DHW / tryb cichy / tryb wakacji / tryb dezynfekcji / tryb cichy / trybk omfortowy / ustawienia pompy CWU

Ustawienie włączania / wyłączania timera,harmonogram dzienny / tygodniowy

Wyświetlenie stanu komponentów

Ustawienie trybu pracy: chłodzenie /ogrzewanie / AUTO

Ustawienie temperatury wody na wylocie temperatury pokojowej

Wyświetlenie nastawionej temperatury ogrzewania / chłodzenia pomieszczenia oraz temperatury wody w zbiorniku CWU

Ustawienie trybu testowego

WYMIARY

error: Zawartość jest chroniona!