Sterowanie ogrzewaniem

W ramach realizacji systemów ogrzewania w budynkach zapewniamy również dobór i pełny montaż systemów sterowania ogrzewaniem podłogowym lub/i grzejnikowym.

sterowanie ogrzewaniem

Co możemy zyskać dzięki takiemu systemowi?

Przede wszystkim możemy ustawić temperaturę w każdym pokoju – strefie grzewczej. W skład takiej strefy może wchodzić np. połączony salon z kuchnią czy osobno sypialnia i każdy pokój dzieci. Nastawa temperatury może przebiegać przez:

  • ustawienie odpowiedniej wartości na regulatorze pokojowym, na którym widzimy jednocześnie aktualną i zadaną temperaturę,
  • skonfigurowanie temperatur dla każdej strefy poprzez aplikację na smartfonie – podgląd z każdego miejsca
system sterowania ogrzewaniem

Oprócz tego system daje inne mozliwości takie jak:

  • stworzenie harmonogramu temp. do każdego pomieszczenia wg. dni tygodnia i godzin – dzięki temu system może podnosić temperaturę gdy jesteśmy w domu a obniżać w nocy lub gdy np. na dłużej wyjeżdżamy lub w nocy
  • wyłączenie z ogrzewania lub znaczne obniżenie temperatury w pokojach /strefach grzewczych, które nie są aktualnie użytkowane (np. posiadamy duży dom gdzie kilka pokoi jest używane raz na jakiś czas np. jak przyjadą goście)
  • automatyczne wyłączenie ogrzewania np. w salonie w czasie gdy dogrzewamy go kominkiem – w tym czasie inne pokoje/strefy będą nagrzewały się jak zawsze.

To wszystko pozwala na znaczną optymalizację systemu ogrzewania w budynku, a co za tym idzie duże oszczędności.

Aplikacja współpracuje z platformami:

error: Zawartość jest chroniona!