Panele fotowoltaiczne

Program Mój Prąd będzie kontynuowany w 2021 r. w nowej odsłonie

Rządowy pełnomocnik ds. odnawialnych źródeł energii Ireneusz Zyska potwierdził dzisiaj, że rząd chce w przyszłym roku kontynuować program Mój Prąd.

Budżet w wysokości 1 mld zł, który przewidziano na dotacje na fotowoltaikę z Mojego Prądu, może zostać wykorzystany w najbliższych tygodniach – prawdopodobnie przed zakończeniem obecnego naboru w drugiej edycji Mojego Prądu, której realizację zaplanowano do 18 grudnia 2020 r.

Dotąd Ministerstwo Klimatu i Środowiska i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej nie informowały, czy budżet zostanie zwiększony i czy stanie się to w kolejnej czy jeszcze w obecnej edycji programu, w której zaczynają kończyć się pieniądze.

Z informacji uzyskanych przez portal Gramwzielone.pl od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wynika, że na dzień 21 października w Moim Prądzie wpłynęło już w sumie ponad 178,48 tys. wniosków o dotacje na łączną kwotę 892,41 mln zł, a obecnie liczba składanych codziennie wniosków przekracza 1000.

Na dzień 21 października NFOŚiG przelał na konta 86,54 tys. beneficjentów Mojego Prądu łączną kwotę 431,33 mln zł. Tyle pieniędzy wsparło inwestycje w domową fotowoltaikę o łącznej mocy dokładnie 490 744,49 kWp. Daje to średnią, jednostkową moc instalacji dofinansowanej z Mojego Prądu na poziomie 5,67 kWp.